Statybinė mediena

Kai buvau mažas dažnai bėgdavau į senelio mišką apsidairyti kaip medžių šešėliai krenta ant žalių samanų ir bandydavau atspėti kelinta dabar valanda. Tuo metu medis buvo man kaip gamtos dalis, kuria galėjau grožėtis. Šiai dienai medžiai teikia didelę naudą žmonėms, ne tik valydami orą užstodami saulę ir vėją, bet ir kaip  priemonė: namo statyboms, kūrenimui ar kitokiam buitiniam naudojimui.

Dabar atnaujintoje ir vėl gyvenimui pabudusioje Poškonių lentpjūvėje ruošiama Statybinė mediena, kurios funkcija tarnauti kaip priedas įvairių statinių statyboms. Ši statybinė mediena yra neapdirbta, todėl naudojama kaip konstrukcinė priemonė.

Statybinė mediena gali būti gaminama iš įvairaus medžio: eglės, uosio, pušies, ar net ąžuolo. Statybinę medieną geriausiai naudoti džiovintą, nes taip apsaugosite ją nuo mėlynavimo, deformacijų. Džiovinta statybinė mediena tarnaus ilgiau, ji yra stabilesnė ir atlaiko didesnes apkrovas. O jeigu vis dėlto nusprendžiate naudoti žalią medieną, tokiu atveju turite pasirūpinti geru patalpų vėdinimu, kad statybinė mediena nepradėtų pelyti. Statybinė mediena gali būti dar vadinama konstrukcine arba apdailine mediena.

Statybinė mediena skirstoma į šias rūšis:

TAŠAI  tarptautiškai Lietuvoje vadinami dar „brusais“ – statybinė mediena, kuri  būna kvadratinio arba artimo kvadratiniam skerspjūviui dydžio, pvz.: 50×50, 100×120, 200×150 ir t.t. Priklausomai nuo naudojimo statybose esmės tašai („brusai“) gali būti obliuoti, džiovinti, padengti antiseptikais ar tirpalu apsaugančiu nuo gaisro. Tašai naudojami kaip atraminė statybinė mediena:  statramsčiai, kolonos, skersiniai, ilginiai, sijos, grindų sijos („lagės“) ir kt. PVZ. statramsčiai – atrodo nelabai girdėtas žodis, tačiau tai yra statybinės medienos rūšis, kuri gali būti naudojamas tvoros statymui.

MEDIENA STOGUI

Gegnės – bene populiariausia statybinės medienos rūšis, kurios tikslas atlaikyti stogo apkrovą.

Mūrlotai, mūrtašiai– viršutinės sienos rąstai į kuriuos atsiremia gegnės. Ši konstrukcija naudojama namo sienoms suvienodinti

Grebėstai – statybinikų žargonu: „makaronai“. Būtent stogo danga yra tvirtinama prie šios rūšies statybinės medienos.

Gaminame ir kitos rūšies įvairius konstrukcinės medienos gaminius. Konsultuojame, patariame bei sutariame dėl geros kainos.